Szkoła Podstawowa nr 8
         im. Jana Pawła II w Będzinie
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W NASZEJ SZKOLE"NASZE PRZEDSZKOLE ZAJĘŁO III MIEJSCE W KATEGORII GRUPA PRZEDSZKOLNA ROKU 2018- W AKCJI DZIENNIKA ZACHODNIEGO". BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM RODZICOM ZA ODDANE GŁOSY.
"W BIBLIOTECE"


"IX Miejska Olimpiada Sportowa Przedszkolaków"

Dnia 16.05.2018 roku siódemka dzieci z grupy „Sowy” wzięła udział w IX Miejskiej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków organizowanej przez Urząd Miejski w Będzinie oraz Przedszkole Miejskie nr 6 im. UNICEF oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. St. Staszica w Będzinie. Dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych: (piłka toczona w tunelu, wyścig „zamień woreczek z piłką”, wyścig z zakładaniem ringo na pachołek i przejście przez szarfę, sztafeta z woreczkiem gimnastycznym na głowie, skoki dodawane). Każdy uczestnik olimpiady otrzymał medal oraz cała grupa otrzymała statuetkę.

"RUCH TO ZDROWIE"


"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Nasze przedszkole wzięło udział w programie "Kubusiowi Przyjaciele natury". Celem programu było ukazanie dzieciom piękna przyrody oraz nauczenie ich, jak ją szanować i chronić. Jednym ze scenariuszy do zrealizowania był "Dzień Marchewki".

XI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZOBRANIE"

Z ogromną dumą i radością informujemy, że dzieci z grupy "Sowy":Lena, Kornelia i Carla zajęły III miejsce z XI Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wierszobranie." Dzieci zaprezentowały wiersz Rafała Wejnera:"O MISIU ŁASUCHU I O JEGO WIELKIM BRZUCHU".

PRZEDSZKOLE NA MEDAL

Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Dziennika Zachodniego" Przedszkole na medal. PROSIMY O GŁOSY NA GRUPĘ SOWY: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/g/przedszkole-na-medal-zobacz-galerie-zdjec,13089059,28356823/ Aby zagłosować na grupę Sowy wyślij SMS o treœci G.50 na numer 72355. Koszt SMS to 2,46 zł z VAT. Głosowanie trwa do piątku,18 maja do godziny 22.00

PROGRAM BUDKA PLUS

Nasze przedszkole bierze udział w programie BUDKA PLUS. Za pośrednictwem naszego wydawnictwa otrzymaliśmy budki lęgowe typu A - dla małych ptaków ( wróbel, sikorka, jerzyk, muchołówka, pleszka, mazurek). Program ma za zadanie uzmysłowić przedszkolakom jak ważna jest równowaga w świecie przyrody.

"JUDO TO SPORT I ŚWIETNA ZABAWA"

Dnia 04.04.2018 r.przedszkolaki wzięły udział W II SEMINARIUM IM. ZBIGNIEWA KOWALA POD PATRONATEM PRZEYDENTA MIASTA ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO.

ZAKŁADAMY OGRÓDEK PRZEDSZKOLNY


WARSZTATY ŚWIEC ŻELOWYCH

Dnia 19.03.2018 r.odbyły się warsztaty świec żelowych. Dzieci miały możliwość stworzenia własnych świec według swoich pomysłów. Najpierw dzieci wsypywały do szklanego naczynia kolorowy kwarc, kolejno wkładały knot i ozdabiały według swojego pomysłu. Pomysłów było bardzo dużo od guziczków,koralików,drewnianych ozdób, po muszelki czy gumowe pajączki. Następnie dzieci decydowały jaki zapach ma mieć ich świeca. Na koniec wszystko zostało zalane parafiną. Dodatkowo każde dziecko zapakowało świece w ozdobną folię i wstążeczkę. Na twarzach dzieci było widać fascynacje i zadowolenie.

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 26.01.2018 r.odbył się bal karnawałowy, w którym wzięły udział dzieci z grupy "Sowy".Zabawa była wyśmienita a stroje dzieci niewzykle pomysłowe.Dzieci w tym dniu uczestniczyły w zabawach tanecznych i konkursach.Do zabawy wykorzystano chustę animacyjną,limbo, klocki bamp.Był również poczęstunek.Każde dziecko tego dnia otrzymało balonowe zwierzątko,które mogło zabrać do domu.

KONKURS "MÓJ WŁASNY ANIOŁ"


PIERWSZA POMOC

Dnia 25.01.2018 r.do naszego przedszkola zagościli wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, które jest w naszej szkole prowadzone przez Panią Martę Gwiazdę.StaRsi koledzy pokazali przedszkolakom jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia oraz przeprowadzono zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki pod czujnym okiem starszych kolegów mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomoœcią udzielania pierwszej pomocy. Bardzo dziękujęmy za odwiedziny i cieszymy się, że nasza współpraca będzie kontynuowana ze starszymi kolegami.

UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA

Dnia 22.01.2018 r. dzieci z grupy „Sowy” przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka wspaniałe przedstawienie,w którym zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności.Przygotowano również słodki poczęstunek dla ukochanych Babć i Dziadków. Odwiedziło nas bardzo wielu gości,którym serdecznie dziękujęmy za przybycie. Wychowawczynie grupy bardzo dziękują rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla przybyłych gości.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Dnia 19 grudnia 2017 r. odbyły się w naszym przedszkolu Warsztaty Bożonarodzeniowe. Dzieci wraz z rodzicami robili świąteczny zapach z pomarańczy i goździków, a następnie łańcuch, który ozdobił naszą choinkę.Wspólnie kolędowaliśmy. Był to wyjątkowy moment wspólnego spędzania czasu dzieci z rodzicami. Następnego dnia dzieci kontynuowały robienie łańcucha choinkowego.

VII KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 15 grudnia 2017 r. panie i dzieci z grupy „Sowy” wzięły udział w VII Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w naszej szkole.

SÓWKI W TEATRZE

Dnia 11 grudnia 2017 r. dzieci z grupy „Sowy” wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl:"W dolinie Muminków". Po spektaklu dzieci spotkały się z Mikołajem, który wręczył im prezenty.DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


CARLA NA KONKURSIE SPORTOWYM
KONKURS PLASTYCZNY MIŚ


ROBIMY KANAPKI


ZAJĘCIA SPORTOWE


POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE

W październiku 2017 r. dzieci z grupy „Sowy” wzięły udział w akcji: "Pocztókowe Przedszkole".Akcja polegała na wysłaniu pocztówki ze swojej miejscowości, napisaniu kilku słów o całej grupie oraz przygotowaniu prac związanych z tematyką swojej miejscowości. W zamian otrzymamy pocztówkę z Krakowa.

NASZE PRACE


ZABAWY NA PLACU ZABAW


SOWY W KINIE

Dnia 23 października 2017 r. dzieci z grupy „Sowy” wybrały się do kina „Nowość” na bajkę "Niedoparki". Niedoparki to niewielkie stworzenia zamieszkujące ludzkie mieszkania. Żywią się skarpetkami oraz przeżywają liczne perypetie.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

6 października 2017 r. obchodziliśmy światowy Dzień Uśmiechu. Najpierw zrobiliśmy pogadankę na temat tego dnia, a następnie dzieci otrzymały samoprzylepne ”smiley face”. Dzieci rozśmieszały się nawzajem oraz robiły śmieszne minki. Na koniec każdy wykonał swoją uœmiechniętą buźkę. Trzeba przyznać, że to był sympatyczny dzień :)

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dniu 28 września 2017r.przedszkolaki świętowały Dzień Przedszkolaka, który odbył się na Stadionie OSiR w Będzinie. Wszystkie dzieci zostały uroczyście przywitane oraz zostały wręczone prezenty (puzzle piankowe) na ręcę reprezentanta każdej grupy przedszkolnej. Dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka a następnie wypuszczono pęk balonów na znak rozpoczęcia imprezy. Kolejno dzieci mogły korzystać z atrakcji jakie na ten dzień zostały dla nich przygotowane. Nasza grupa malowała sobie twarze, następnie przeszliśmy do zabaw na dmuchanym zamku. Dodatkowo można było się przywitać z maskotką policyjną,a także obejrzeć wozy:strażacki, policyjny, karetkę, Przedszkolakom ta uroczystość bardzo się podobała.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 19 września 2017r. do naszego przedszkola przybył zaproszony gość Pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie wraz z maskotką policyjną psem „Klarą”. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Dodatkowo dzieci uczyły się bezpiecznego zachowania w sytuacji ataku nieznanego psa, ćwiczyły odpowiednie pozycje- pozycja słup soli i żółw. Serdecznie dziękujmy Pani policjant, że znalazła czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

11 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci otrzymały list od Bajkowej Wróżki, w którym dowiadują się, że na Krainę Bajek spadło wielkie nieszczęście. Zły czarodziej Kadabra rzucił klątwę i w bajkowej krainie wszystko się pomieszało. Nikt teraz nie wie, w jakiej mieszkał bajce i nie może do niej wrócić. Bajkowa Wróżka prosi dzieci o pomoc w zdjęciu zaklęcia poprzez wykonanie wszystkich zadań złego czarodzieja. Dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.To był dzień pełen uśmiechu,wrażeń i emocji.