im. Jana Pawła II w Będzinie

ROBIMY KANAPKI

ZAJĘCIA SPORTOWE

POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE

W październiku 2017 r. dzieci z grupy „Sowy” wzięły udział w akcji: "Pocztókowe Przedszkole".Akcja polegała na wysłaniu pocztówki ze swojej miejscowości, napisaniu kilku słów o całej grupie oraz przygotowaniu prac związanych z tematyką swojej miejscowości. W zamian otrzymamy pocztówkę z Krakowa.

NASZE PRACE

ZABAWY NA PLACU ZABAW

SOWY W KINIE

Dnia 23 października 2017 r. dzieci z grupy „Sowy” wybrały się do kina „Nowość” na bajkę "Niedoparki". Niedoparki to niewielkie stworzenia zamieszkujące ludzkie mieszkania. Żywią się skarpetkami oraz przeżywają liczne perypetie.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

6 października 2017 r. obchodziliśmy światowy Dzień Uśmiechu. Najpierw zrobiliśmy pogadankę na temat tego dnia, a następnie dzieci otrzymały samoprzylepne ”smiley face”. Dzieci rozśmieszały się nawzajem oraz robiły śmieszne minki. Na koniec każdy wykonał swoją uœmiechniętą buźkę. Trzeba przyznać, że to był sympatyczny dzień :)

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dniu 28 września 2017r.przedszkolaki świętowały Dzień Przedszkolaka, który odbył się na Stadionie OSiR w Będzinie. Wszystkie dzieci zostały uroczyście przywitane oraz zostały wręczone prezenty (puzzle piankowe) na ręcę reprezentanta każdej grupy przedszkolnej. Dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka a następnie wypuszczono pęk balonów na znak rozpoczęcia imprezy. Kolejno dzieci mogły korzystać z atrakcji jakie na ten dzień zostały dla nich przygotowane. Nasza grupa malowała sobie twarze, następnie przeszliśmy do zabaw na dmuchanym zamku. Dodatkowo można było się przywitać z maskotką policyjną,a także obejrzeć wozy:strażacki, policyjny, karetkę, Przedszkolakom ta uroczystość bardzo się podobała.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 19 września 2017r. do naszego przedszkola przybył zaproszony gość Pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie wraz z maskotką policyjną psem „Klarą”. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Dodatkowo dzieci uczyły się bezpiecznego zachowania w sytuacji ataku nieznanego psa, ćwiczyły odpowiednie pozycje- pozycja słup soli i żółw. Serdecznie dziękujmy Pani policjant, że znalazła czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

11 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci otrzymały list od Bajkowej Wróżki, w którym dowiadują się, że na Krainę Bajek spadło wielkie nieszczęście. Zły czarodziej Kadabra rzucił klątwę i w bajkowej krainie wszystko się pomieszało. Nikt teraz nie wie, w jakiej mieszkał bajce i nie może do niej wrócić. Bajkowa Wróżka prosi dzieci o pomoc w zdjęciu zaklęcia poprzez wykonanie wszystkich zadań złego czarodzieja. Dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.To był dzień pełen uśmiechu,wrażeń i emocji.